Co to je graf? A jak ho nastavit?

Co to je graf?

Grafy jsou obchodním oknem na trzích. Díky mnoha pokrokům v dnešních obchodních platformách mohou obchodníci na svých počítačích vidět obrovské množství informací o trhu.

S tak velkým množstvím dat je důležité používat dobře navržené grafy.

Zatímco data a nástroje, které se rozhodnete zahrnout do svých grafů, mají v konečném důsledku největší dopad na to, jak interpretujete trhy.

Celkový návrh vašich grafů může zlepšit přesnost obchodování.

[clickToTweet tweet=“Čím rychleji můžete interpretovat tržní data, tím rychleji reagujete na měnící se podmínky a zvyšujete tedy úspěšnost v obchodování.“ quote=“Čím rychleji můžete interpretovat tržní data, tím rychleji reagujete na měnící se podmínky a zvyšujete tedy úspěšnost v obchodování.“] Jasné a snadno čitelné grafy jsou nezbytné.

V této části se podíváme na to, jak nastavit vysoce výkonné grafy.

 

Graf přehledně v infografice

Připravili jsme pro vás toto téma v přehledné interaktivní infografice s těmi nejklíčovějšími body. Pokud se vám infografika libí a pomohla vám, tak budeme rádi, když ji jednoduše sdílíte na své sociální sítě nebo si ji vložíte na svůj web a ukážete ji i ostatním.

 

[infogram id=“_/CSPSqx0SDnUvxAZMWjGB“ prefix=“5WC“ format=“interactive“ title=“Copy: Copy: Copy: Copy: Copy: Copy: Copy: Copy: Step by Step Dark“]

Jak nastavit graf?

Barvy

Většina grafických platforem podporuje doslova stovky barevných možností. Vzhledem k tomu, že budete trávit spoustu času při pohledu na vaše grafy, jak pro výzkum, tak pro skutečné obchodování, volba barev, které jsou snadno viditelné, je nutností.

Jednotlivé barvy v grafu by měly být pečlivě vybrány a kombinace barev by měla vytvořit graf, který má dostatečný kontrast a je vizuálně příjemný.

 

Rozvržení

Pracovní prostor“ obsahuje všechny grafy a údaje, které se zobrazují na vašem obchodním monitoru. Někteří obchodníci rádi používají jeden monitor pro zadání obchodu a další monitory na grafy a analytické nástroje.

Je třeba poznamenat, že příliš mnoho informací může být matoucí, a to i u více monitorů a dobře navržených grafů. Abyste se vyhnuli nejasnostem a nepořádku, je důležité, abyste z grafu odstranili jakékoli cizí ukazatele nebo tržní data.

 

Čísla a text

Použití tučných a ostrých písem usnadňuje čtení čísel a textu zobrazovaných ve vašich grafech. Názvy analytických technik, které jsou připojeny k grafu, například technické indikátory a strategie, se například obvykle zobrazují jako text v horní části grafu, ke kterému jsou připojeny.

Vzhledem k tomu, že pravděpodobně nemusíte pravidelně zobrazovat tyto informace, může být velikost písma poměrně malá. Ceny, které se objevují na cenové ose vašeho grafu, jsou však pro vaše obchodování velmi důležité a měly by být odpovídajícím způsobem dimenzovány.

 

Ukládání grafů

Po ideálním nastavení vašich grafů je vhodné si je uložit, abyste nemuseli formátovat tabulky a pracovní prostory při každém otevření platformy pro analýzu. Pro další účely zálohování doporučujeme provádění screenshotů.

Vzhledem k tomu, že nastavení grafů a pracovních prostor je časově náročný proces, je ve vašem nejlepším zájmu mít rychlou metodu obnovení ztracených nastavení.

 

co to je graf

 

V dalším článku našeho Blogu se budeme věnovat tématu: Typy grafů.

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým Forex-jednoduše.cz

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..