Doporučená četba

Knih o obchodování na burze a forexu existují snad stovky, pro ty, kteří nevědí, kterou si přečíst dřív, tak zde doporučuji ty, které velmi pozitivně ovlivnili mé obchodování. Nenabízí žádnou konkréní strategii, ale zabývají se především psychologií obchodníka. Většinou je čtu několikrát do roka a všem doporučuji! 

2015-09-09_19-33-07

Trading in the Zone

Tato kniha je jedna z mích nejoblíbenějších knih o tradingu. Nezabývá se žídnou konkrétní strategií ani návodem, ale psychikou a myšlením obchodníka které je, jak říká Mark Douglass 80% úspěchu a já s tím souhlasím. Můžete být perfektní analytik, trefit směr, ale pokud nebudete myslet, jako profesionál, tak stejně proděláte. Pamatujte, že vydělat peníze na burze není složité, ta hlavní hra je udržet je!

Knihu můžete objednat třeba tady >

2015-09-09_19-33-38

Disciplinovaný trader

Druhá kniha od Marka Douglasse, kterou také doporučuji přečíst se zabývá psychologií obchodování. Velmi dobře zde popisuje, jak většina obchodíků přemýšlí, jak tvoří supporty a rezistence a jak je důležité dodržovat svá pravidla, protože ceny jsou v neustálém pohybu a trh je nestrukturované prostředí, které má vždycky pravdu!

Knihu můžete objednat například zde >