Support a Rezistence – vše kolem tohoto indikátoru!

Co to je Support a Rezistence?

Úrovně supportu a rezistence jsou kritickou součástí analýzy trendů, protože mohou být použity k provádění konkrétních obchodních rozhodnutí a určení, kam bude trend směřován.

Například obchodník by mohl určit nadcházející úroveň supportu a rozhodnout se, že začne kupovat akcie, jak se blíží, s tím, že bude pravděpodobně vyšší.

Tyto úrovně testují a potvrzují trendy a měly by být podrobně sledovány všemi, kteří používají technickou analýzu.

Dokud cena zůstane mezi těmito dvěma úrovněmi, trend bude pravděpodobně pokračovat v převládajícím směru.

Nicméně cenová zastávka u supportu nebo rezistence neznamená vždy obrácení. Například vyšší breakout může být začátkem rychlejšího vzestupného trendu a naopak breakdown sestupného trendu.

Existují také případy falešných výpadků, kdy může cena klesnout na nižší objem a pak se vrátit zpět do cenového kanálu.

Obchodníci by si měli být vědomi úrovně supportu a rezistence a vyhnout se objednávkám v těchto hlavních bodech, protože jsou obvykle charakterizovány velkou volatilitou.

Pokud máte pocit jistoty, že obchodujete s těmito úrovněmi, je důležité vyhnout se objednávkám přímo na úrovni, protože jsou zřídka dosaženy.

Je to proto, že cena nikdy skutečně nedosahuje celého čísla, ale spíše flirtuje s úrovní před odrazem.

Obchodníci mohou také umístit své Stop Lossy kolem těchto úrovní, aby využili breakdownů nebo breakoutů.

 

 

Support a Rezistence

Support a rezistence jsou další významnou koncepcí po pochopení konceptu trendu.

Často slyšíte, že odborní analytici mluví o pokračující bitvě mezi býky a medvědy nebo o boj mezi kupujícími (poptávkou) a prodávajícími (nabídka).

Představující bitevní pole lze definovat jako úrovně supportu a rezistence, kde se nejvíce obchoduje.

Úrovně supportu představují poptávku vnímána jako dostatečně silná, aby se zabránilo dalšímu poklesu ceny, zatímco úrovně rezistence představují ceny, u nichž je prodej považován za dostatečně silný, aby zabránil růstu cen.

 

Psychologie

Úrovně supportu a rezistence jsou psychologicky důležité úrovně, kde je mnoho kupujících a nebo prodejců ochotno obchodovat s akciemi.

[clickToTweet tweet=“Když jsou trendové linie porušeny, tržní psychologie se mění a nová úroveň supportu a rezistence se vytváří.“ quote=“Když jsou trendové linie porušeny, tržní psychologie se mění a nová úroveň supportu a rezistence se vytváří.“]

 

Celá čísla

Celá čísla jsou kvůli jejich psychologickému významu důležitou úrovní supportu a rezistence. Například mnozí investoři sledují 20 000 nebo jiné úrovně Dow Jones Industrial Average jako klíčové milníky.

Obchodníci sledují čísla jako 10, 20, 35, 50, 100 a 1000, neboť často představují důležité obraty, kdy obchodníci rozhodnou o koupi nebo prodeji.

Kupující často zakoupí velké množství akcií, jakmile cena začne klesat na velké celé číslo, což způsobuje, že podíl akcií klesne pod tuto úroveň.

Na druhou stranu prodejci začínají prodávat akcie, když se pohybují směrem k vrcholu celého čísla čísla, což je obtížné projít kolem horní úrovně.

Tento zvýšený tlak na nákup a prodej činí z nich důležité body supportu a rezistence a v mnoha případech také významné psychologické body.

 

 

V následujícím článku naší unikátní vzdělávací sérii o indikátorech se můžete těšit na téma: Moving Average Convergence Divergence (MACD).

 

Věříme, že Vám to pomohlo.

Tým Forex-jednoduše.cz

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..